LED AYDINLATMA DİREKLERİ

BGS-LED’lerin diğer aydınlatmalara göre en önemli avantajı, düşük enerji tüketimi, uzun ömürlü bilinen klasik aydınlatmaya göre (metal, sodyum, enkandesan) çok daha ekonomik olmasıdır. BGS-LED aydınlatma ürünleri, flamanlı ampullere oranla %80, tasarruflu ampullere göre %50 daha az enerji harcamaktadır. 80.000 saat ömür ile eski ampullerin yerini hızla almıştır.
BGS-LED teknolojisi mimari tasarımları da değiştirmiştir. Ampullerin şekline bağlı kalmak zorunda olmak yerine daha esnek ve değişken aydınlatmalar ile yer ve ışık lümen değerleri mimari tasarımlar lehine değişmiştir.
BGS-LED teknolojisinin karbondioksit salınımı çok çok azdır, çevre dostudur. BGS-LED armatürlerin gazlı armatürlere oranla civa gibi ağır maddeler ve halojen gazlar bulunmamaktadır. Kullanım süreleri bittiğinde doğaya zararları yoktur.Uzun ömür ve darbelere dayanma (cam yapısı olmaması) yapısı sayesinde BGS-LED aydınlatma ürünleri, müdahale edilmesi zor alanlarda verimli çözümler sunar. Ayrıca BGS-LED armatürler şık görünümleri ile mimari sanatsal aydınlatma için de tercih edilmektedir.