450 WP Solar Sistem


450 WP GÜNEŞ ENERJİSİNDEN ELEKTRİK ÜRETME SİSTEMİ(PAKET SİSTEM)


Genel Özellikler

Güneş Paneli: 450 Wp 3 Pcs 150 W Poli/Mono

Batarya: 220 Ah 2X110 Ah GEL AKÜ

Sarj Regülatörü:20 A PWM Regülatör

İnvertör: 1500 W  İnverter

Ağırlık: 165 Kg

   Kullanım Bilgileri

7W 6 Lamba 8 Saat/Gün

LCD TV ( 100W) ve Uydu 8 Saat/Gün

A+A Buzdolabı (198 Kwh/Year)

Laptop Bilgisayar 5 saat/Gün                    

Cep telefonu şarzı

Açıklamalar:

Sistemin Montajı İçin gerekli panel ve batarya kutusu arası kablolar 10 mt olarak standar verilmektedir. 


Panellerin Montajı dışında herhangibir elektrik bağlantısı gerektirmez. Panellerin Panoya montajı için MC4 jaklar mevcuttur.  

Dolayısı ile yanlış takılma gibi bir durum söz konusu değildir. Tak çalıştır bir sistem olarak kullanılabilir. Yayla Eviniz,yazlığınız,kır eviniz,Hobi Bahçeniz, Enerjisiz Kalmasınn..

SINIRSIZ ELEKTRİK, TEMİZ ENERJİ,TEMİZ ÇEVRE,SAĞLIKLI NESİL:!!!!       

EV,İŞYERİ, TARLA, YAZLIK, YAYLA EVİ, DAĞ EVİ YA DA BAĞ EVİ...  Elektrik sıkıntısına son veriyoruz! Dağların tepesinde, bir otobanda veya bir yaylada; ormanın orta yerinde, plajda veya açık denizde; Başgül Solar ın geliştirmiş olduğu güneş enerjili setler enerji ihtiyacınızın olduğu ve şebekenin bulunmadığı her yerde en güvenilir güç kaynağınızdır.  

Yüksek verimli, 25 yıl performans garantisine sahip güneş panellerimiz ile güvenilir, çevreci ve her şartta kullanabileceğiniz gücü sunmaktayız.  Başgül Solar Güneş Jeneratörü sistemleriyle işyeriniz , eviniz, yazlığınız, araziniz kısacası elektriğe ihtiyaç duyduğunuz her alanda enerji sisteminizi kurup hazır hale getirmekteyiz. Sadece tek bir aydınlatma lambası ya da A’dan Z’ye bütün elektrikli ev aletleri için güneş enerjisinden faydalanabilirsiniz.  

Güneş panellerinin ilk olarak uygulanmaya başladığı alan olarak aydınlatma karsımıza çıkmaktadır. Özellikle 2000’li yılların basları itibariyle teknolojinin gelişmesi, hücre verimlerinin artması ve panel fiyatlarının düşmesi sonucu güneş enerjili aydınlatma sistemleri dünya genelinde oldukça sık kullanılır hale gelmiştir.  

Sistemin genel prensibi gündüz günes panellerinden elde edilen elektriğin akülerde depolanması ve gece ile birlikte enerjinin kullanılması prensibine dayanmaktadır.  


SOLAR ENERJİ PAKET SİSTEMLER NEDİR?  


Çevre dostu ve enerji sorununu çözmek için kurulan sistemlerdir. Fotovoltaik (güneş pilleri) paneller tarafından üretilen elektrik doğru akımdır (DC, 12-24-48 volt), eğer elektriği kullanacağımız aygıtlar da doğru akım ile çalışıyorsa fotovoltaik panelden üretmiş olduğumuz elektriği doğrudan cihazlarda kullanabiliriz. Fakat aygıtlarımız alternatif akım (AC, 220 volt) ile çalışıyorsa (Türkiye’de alternatif akım kullanılmaktadır) invertör denilen cihaz ile doğru akımı alternatif akıma çeviririz (DC --> AC). Güneş enerjisinden sadece gündüzleri faydalanmaktayız fakat geceleri de elektrik gereksinimlerimiz bulunmakta, bunun için de gündüz üretmiş olduğumuz elektrik ile akümüzü şarj ederiz (aküler doğru akım prensibi ile çalışır).