Wall washer-RGB Duvar Boyama

BAŞGÜLGRUP Wallwasher, duvar boyama armatürü olduğu için geniş yüzeylerin aydınlatılması için kullanılan popüler bir aydınlatma tasarım tekniğidir. Duvarın belirli bir bölgesini ışıkla yıkayan aydınlatma şekli olarak düşünülebilir. Wallwasher led armatürler, duvar boyama amaçlı kullanılan aydınlatma ürünleri olarak son yıllarda çok sık tercih edilmektedir. İnşaat firmalarından şirket sahiplerine, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı tarihi birimlerden müzelere, hastanelerden otellere kadar farklı sektörlerden ve kurumlardan talep görmektedir. Firmalar ve kurumlar wallwasher satın alırken en iyi wallwasher modelleri hakkında da araştırma yaparlar. Wallwasher modelleri arasından en yeni olanları ve en yüksek performansta çalışanları almak isterler.Her geçen yıl gelişen teknolojisiyle birlikte wallwasher modelleri de çeşitlenirken en çok tercih edilen wallwasher led armatürler:

Çoğunlukla kültürel binalar, müzeler, galeriler, kamu binaları, konutlar, bankalar veya peyzaj aydınlatmasında kullanılan BAŞGÜLGRUP Wallwasher armatürler için aydınlatma mesafesi en çok ışık açısından etkilenmektedir. Dar bir ışık yayma açısında sahip olan BAŞGÜLGRUP Wallwasher için projeksiyon mesafesi 5 ile 10 metreye kadar çıkabilir. Işık açısı ihtiyaçlara göre belirlenir.

Sayfamızda ışık açısının ayarlanış biçimine göre aydınlatacağı mesafe bilgileri verilmiştir.

Işık açısı 10° olarak ayarlanırsa: BAŞGÜLGRUP Wallwasher led aydınlatma mesafesi 35 metre olup, maksimum dik açılı olacak şekilde aydınlatma yapmaktadır.

Işık açısı 15° olarak ayarlanırsa: BAŞGÜLGRUP Wallwasher led aydınlatma mesafesi 32 metre olup, maksimum dik açılı olacak şekilde aydınlatma yapmaktadır.

Işık açısı 20° olarak ayarlanırsa: BAŞGÜLGRUP Wallwasher led aydınlatma mesafesi 28 metre olup, maksimum dik açılı olacak şekilde aydınlatma yapmaktadır.

Işık açısı 25° olarak ayarlanırsa: BAŞGÜLGRUP Wallwasher led aydınlatma mesafesi 24 metre olup, maksimum dik açılı olacak şekilde aydınlatma yapmaktadır.

Işık açısı 35° olarak ayarlanırsa: BAŞGÜLGRUP Wallwasher led aydınlatma mesafesi 20 metre olup, maksimum geniş açılı olacak şekilde aydınlatır.

Işık açısı 45° olarak ayarlanırsa: BAŞGÜLGRUP Wallwasher led aydınlatma mesafesi 17 metre, maksimum geniş açılı olacak şekilde aydınlatma yapmaktadır.

Işık açısı 60° olarak ayarlanırsa: BAŞGÜLGRUP Wallwasher led aydınlatma mesafesi 11 metre olup, maksimum geniş açılı olacak şekilde aydınlatır.

Işık açısı 90° olarak ayarlanırsa: BAŞGÜLGRUP Wallwasher led aydınlatma mesafesi 9 metre olup, maksimum geniş açılı olacak şekilde aydınlatır.

BAŞGÜLGRUP Wallwasher aydınlatma mesafesi, binanın en ve boy ölçülerine, firmanın ya da kurumun ihtiyaçları ve taleplerine göre belirlenmektedir. Işık açısı nasıl ayarlanırsa aydınlatma mesafesi de değişkenlik gösterecektir. En doğru BAŞGÜLGRUP Wallwasher aydınlatmayı edinmek için binaya özel proje yapmak gerekecektir.

• 25 cm wallwasher modelleri

Wallwasher modelleri arasında en çok tercih edilenler arasında ilk sırada 25 cm olanlar yer almaktadır. Boyutları nedeniyle her mekana uyum sağlayabilen 25 cm wallwasher led armatürler, farklı renklerde kullanılabilmektedir. Büyük yapılı binalardan müstakil evlere kadar kaliteli duvar boyama alternatifi sunmaktadır.

 

• 50 cm wallwasher modelleri

50 cm wallwasher modeli de esnek kullanım alanları dolayısıyla tercih edilmektedir. Yüksek yapılı binalarda daha geniş açılı aydınlatma yapmayı sağladığı için kullanılmaktadır. Bahçe ve park aydınlatmaları için de idealdir.

• 75 cm wallwasher modelleri

Wallwasher modelleri arasında 75 cm olanlar da kullanışlı ve esnek kurulum imkanlarına sahip armatürlerdir. Yüksek yapılı ve geniş binalarda kullanılabilir.

• 100 cm wallwasher modelleri

Güçlü ve etkili aydınlatma istenen mekanlarda kullanılabilen 100 cm wallwasher modeller, büyük katlı binaların ve geniş yapıların, tarihi alanların aydınlatılması için doğru seçenektir.

En iyi wallwasher modelleri 25 – 100 cm arasında üretilen modellerdir. Her markanın kendine göre farklı üretim tarzları ve özellikleri olabilir.

Wallwasher Led Armatürler Nasıl Olmalı? Hangisi En İyi?

Wallwasher modelleri, sahip oldukları özelliklere göre iyi ya da kötü şekilde adlandırılabilir. Kaliteli bir wallwasher led armatür, dayanıklılığı ve uzun ömürlülüğü ile kendini belli etmektedir. İyi bir wallwasher armatürde bulunması gereken özellikler:

•Uzun ömürlü

En iyi wallwasher modelleri uzun ömürlü olanlardır. Yıllarca kullanabileceğiniz wallwasher led armatürler daha az masraflı olacağı için yüzünüzü güldürecektir.

• Tasarruflu

İyi bir wallwasher, az enerji harcamalıdır. Maksimum tasarruflu çalışan, az enerji harcayan wallwasher led armatürler kalitelidir.

• Yüksek performanslı

Harcadığı enerjinin karşılığını veren, yüksek performansta çalışan wallwasher led armatürler en iyi modeller arasında gösterilebilir. Çok enerji harcayarak istenen verimi sunmayan wallwasher aydınlatmalar ise bütçenizi zorlayacaktır.

•Dayanıklı

Çevre koşullarına ve hava şartlarına karşı dayanıklı olan wallwasher led armatürler, yıllarca kullanılabilir olmasıyla birlikte iyi bir model olduğunu göstermektedir.

• Gelişmiş IP sınıfı

Led aydınlatmanın dayanıklı olduğu ortam şartlarını belirten IP sınıfının gelişmiş olması da wallwasher armatürlerin kaliteli olup olmadığını göstermektedir.

• Dekoratif ve şık

En iyi wallwasher modelleri araştırmanızı yaparken mutlaka satın alacağınız ürünün tasarımına da dikkat edin. Wallwasher duvar boyama armatürlerinin amacı binanıza şıklık kazandırmak olacağı için mimarinizle uymayan aydınlatma elemanlarını satın almayın.